Datum: 30.09.2015

Vložil: Z. Petráš

Titulek: Kritická poznámka

Dobrý den,

Navštívil jsem vaše stránky, vážím si toho, co děláte, vaše stránky se mi líbí a držím vám palce.
V rubrice "O mně" jsem však narazil na dost velkou nesrovnalost, na kterou bych vás chtěl upozornit. Netvrdím vůbec, že to je tak, jak to vidím já, přesto mi to nedá...
O co jde: v kapitole Kdo mne vyhledává na jednom místě píšete: "Nelze změnit to, co se stalo, vždy lze změnit to, jak to prožívate.."
Níže stojí: "Změnit lze vše, i minulost."
Ta druhá věta je velkém rozporu s tou první, navíc ta druhá věta je evidentně nesmyslná.
Chápu, že jde o ten postoj, který k tomu zaujmete, jiný pohled, přijetí apod. , ale to nic nemění na tom, že ta minulost už je pryč a je neměnná. Čo bolo, to bolo" :-) Vždyť by to bylo i celé v rozporu s tím, žít tady a teď (proč měnit minulost?), bylo by to příliš optimistické a bohorovné měnit něco, co měnit nelze. (jak chcete změnit to, že vám zemřel pes, že včera pršelo atd., mohu k tomu zaujmout různé postoje, to ano)
Ano, je to jen slovíčkaření, ale řada lidí čte pozorně a najdou-li takové nesrovnalosti, požadují buď vysvětlení nebo celý text nemohou brát vážně a dostatečně věrohodně. Někdy méně slov, méně takového toho bezbřehého optimismu, může znamenat více.
Nakonec, váš činorodý život a práce kterou děláte, je toho dokladem.
S pozdravem Z.P.


Přidat nový příspěvek